13.10.2014

Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny: HEY + KONKURS

Kto nie słyszał o tym szczecińskim zespole i o Pani Kasi Nosowskiej? HEY od początku lat 90. nie schodzi z piedestału, a wokalistka nie bez powodu jest królową polskiej rockowej sceny.


11 albumów studyjnych, 5 koncertowych (w tym Mtv Unplugged, które jest genialne), a większość z nich przynajmniej złota. Nie bez przesady można powiedzieć, że HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Znakomite kompozycje połączone z poruszającymi i szczerymi do bólu tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność. Na przestrzeni lat zauważyć można jak muzycy dojrzewali i zmieniali się. Jednak nie ważne co robią, każda płyta jest równie przemyślana, dopracowana i prawdziwa. 

Nie jestem tutaj obiektywna. Pani Kasia to moja bogini, której żadna współczesna wokalistka dorównać nie może. Ale nad samą wokalistką porozpisuję się kiedy indziej. Każdy przynajmniej słyszał takie kawałki jak "Moja i twoja nadzieja", "[sic!]" czy "Teksański". A jak nie to koniecznie musi posłuchać! Warto ;)

HEY - Moja i twoja nadzieja

HEY - [sic!]

HEY - Cisza, ja i czas


A teraz mały konkurs :) W jednym z filmików poniżej można zauważyć kogoś, kto w PPM już zawitał. Kto to taki i w której piosence? Baner bloga, którego autor wygra, zawita na mojej stronie. Jedyne co musicie zrobić to napisać w komentarzu odpowiedź. Miło by było gdybyście umieścili też baner poniżej, ale nie jest to wymagane. Rozwiązanie już za tydzień :)

2 komentarze:

  1. Jak byłam nastolatką to namiętnie słuchałam zespołu HEY.

    OdpowiedzUsuń
  2. Hey to jedna z moich ulubionyvh kapel. Trzymają poziom cały czas.

    OdpowiedzUsuń