21.06.2015

Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?


Masz dość otaczającego świata i chcesz w końcu osiągnąć cudowny spokój? Myślisz, że śmierć to jedyne rozwiązanie? Chcesz popełnić samobójstwo szybko i bezboleśnie. Mam dla Ciebie rozwiązanie.

W Polsce w wyniku samobójstw umiera rocznie więcej osób niż w wypadkach drogowych. Najczęściej jest ono skutkiem zaburzenia psychicznego, zwykle wynikiem depresji. To właśnie depresję określa się mianem "dżumy tego wieku".

Frazy dotyczące samobójstw są jednymi z najczęściej wpisywanych w google, a liczba wyszukań wzrasta szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. Wpływ na decyzję o odebraniu sobie życia może mieć wiele czynników - utrata pracy, trudna sytuacja rodzinna czy finansowa, śmierć kogoś bliskiego... Zastanów się jednak, czy warto dla tego się zabijać. Pomyśl o tych, których dotknie ta decyzja najbardziej. 


Czy jesteś jedną z 16 osób, która chce dziś popełnić samobójstwo?


Takie pytanie zadała Paulina Wnuk na swoim blogu. Pytam i ja. Proszę, doczytaj do końca. 


Przez ostatnie dwa lata wiele osób z mojego otoczenia popełniło samobójstwo. Powody były różne, mniej lub bardziej poważne. Wszystkie te sprawy łączyło jedno - smutek bliskich osób, które nie wiedziały o problemach. Nie bójcie się o tym mówić. Nie bójcie się prosić o pomoc. Jeśli wydaje Ci się, że nie masz nikogo, komu możesz się zwierzyć zadzwoń pod jeden z tych numerów:
116 123– Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej
Po drugiej stronie są ludzie, którzy pragną Ci pomóc. Nie będą oceniać, szydzić, śmiać się. Nie bój się wykonać pierwszy krok. Wierzę, że dasz sobie radę.  

---

Zastanawiasz się zapewne, Drogi Czytelniku, o co chodzi. Na blogu literackim taki wpis? Chodzi o rewolucję, którą zapoczątkował Janek ze Stay Fly. Zaspamujmy wyszukiwarkę, żeby zamiast "pomocnych" wpisów zagubione duszyczki odnalazły wsparcie. Może kiedy ktoś trafi na taki wpis, zacznie się zastanawiać, zadzwoni, poszuka pomocy. Mały gest może mieć wielkie znaczenie.  Chcesz się przyłączyć do akcji? Wszelkie potrzebne informacje znajdziesz klikając w odnośnik.  Razem możemy coś zmienić.

4 komentarze:

 1. Świetna akcja. Popieram w 100% jak tylko będę miał chwile, żeby spokojnie usiąść przed komputerem to z pewnością sam dołączę. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią przeczytałabym Twój wpis na ten temat :)

   Usuń
 2. Naprawdę jestem ZA takimi akcjami! :D
  I jestem także pewna, że ktoś kiedyś z tego skorzysta - i dzięki temu ktoś przeżyje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet małe gesty mogą mieć dla kogoś duże znaczenie :)

   Usuń