01.08.2015

Premiery - sierpień 2015


Sierpień, sierpień, sierpień! Ostatni miesiąca lata, który trzeba dobrze wykorzystać! Jeśli chcielibyście wybrać się do kina lub przeczytać nową książkę, ale nie macie jeszcze konkretnych pomysłów, zapraszam dalej :) KSIĄŻKI"Droga do Diuny" Frank Herbert, Brian Herbert, Kevin J. Anderson


"Diuna" Franka Herberta jest bestsellerową fantastyczno – naukową powieścią wszechczasów. Ten oto fascynujący tom rzuca światło na godny uwagi rozwój owego przełomowego dzieła. 

Miliony fanów Diuny na całym świecie mogą teraz przeczytać niepublikowane rozdziały i sceny z Diuny i z Mesjasza Diuny, a także korespondencję Franka Herberta ze sławnym wydawcą Johnem Campbellem Młodszym. 
"Droga do Diuny" przedstawia także nowo odkryte dokumenty i rękopisy Franka Herberta, artykuł, który był inspiracją do napisania Diuny oraz Planetę Przyprawy, powieść Briana Herberta i Kevina J. Andersona opartą na szczegółowym zarysie pozostawionym przez Franka Herberta. Ta kolekcja istnych skarbów: esejów, artykułów i utworów beletrystycznych powinna się znaleźć na każdej półce z książkami.
Premiera: 04.08.2015

"Poziom śmierci" Lee Child

Pierwsza z serii powieści o Jacku Reacherze, inteligentnym i niepokornym byłym majorze żandarmerii wojskowym, który przyniósł Childowi popularność na całym świecie. 
W Margrave wszystko wygląda na idealne. Położone w sennej Georgii, miasteczko ożywa jedynie wieczorami, jednak lokalny biznes znakomicie prosperuje nawet mimo braku klientów. Zero problemów. Zero przemocy - Jack Reacher ma zamiar spędzić tu leniwy weekend, jednak, gdy tylko przekracza granice mieściny, zostaje aresztowany. 
W Margrave popełniono właśnie pierwsze od trzydziestu lat morderstw, a świadkowie widzieli nieopodal miejsca zbrodni właśnie Reachera. Tłumaczenia nie zdają się na nic - przybysz jest obcy, a mieszkańcom mieściny wyraźnie zależy na tym, by pozbyć się natręta. 
Premiera: 05.08.2014
"Pół Świata" Joe Abercrombie

Czasami matka wojna naznacza dziewczynę. Taka właśnie jest Zadra, która rozpaczliwie chce pomścić śmierć ojca. Celem jej życia jest walka. 
Niekiedy wojownik staje sie bronią. 
Dziewczyna zostaje uwikłana w intrygi Ojca Yarviego, przebiegłego ministra Gettlandu, który przemierza pół świata, aby pozyskać sojuszników w walce z Najwyższym Królem. I nie cofnie się przed niczym. Towarzyszy im Brand, młody wojownik, który nienawidzi zabijania. 
Czy Zadra już do końca życia będzie pionkiem w rękach potężnych graczy, czy zdoła odnaleźć własną ścieżkę?
"Pół świata" to zapadające w pamięć opisy pojedynków i poruszające historie młodych ludzi, którzy na naszych oczach stają się dorośli.
Premiera: 11.08.2015
"Zbrodnia w szkarłacie" Katarzyna Kwiatkowska

Każdy miał motyw. Każdy ma alibi. 
Rok 1900. Dwór w Jeziorach pod Poznaniem. Trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dziedziczki. Jan Morawski, przystojny, szarmancki i inteligentny ziemianin słynący z zamiłowania do kryminalnych zagadek pomaga rodzinie w poszukiwaniach skarbu dziadka. Nocą pada śmiertelny strzał. Podejrzani są wszyscy. Na dodatek gospodarze stoją na krawędzi bankructwa, rodzinną posiadłość chce przejąć pruski zaborca, a panna młoda nie chce wyjść za mąż. 
Czy Morawski ocali rodzinę przed hańbą? Czy można zorganizować wesele w rozpadającym się dworze, w towarzystwie trupa i pruskiej policji? Co łączy skarb dziadka, mordercę i szkarłatny pokój?
Premiera: 12.08.2015
"Ekspozycja" Remigiusz Mróz

Nieuchwytny zabójca. Mroczna tajemnica z przeszłości. Zaskakujący finał. 

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. 
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. 
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic... Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione. 
Premiera: 12.08.2015
"450 stron" Patrycja Gryciuk

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno...
W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?
Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów. 
Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!
Premiera: 12.08.2015
"Studnia wstąpienia" Brandon Sanderson

Dokonali niemożliwego, obalając niemal boską istotę, której brutalne rządy trwały tysiąc lat. Teraz Vin, wychowanka ulicy, która wyrosła na najpotężniejszą Zrodzoną z Mgły w krainie, i Elend Venture, zakochany w niej szlachetnie urodzony idealista, muszą zbudować nowe społeczeństwo na gruzach imperium. Wtedy atakują ich trzy oddzielne armie. Jedynie starożytna legenda daje cień nadziei. Ale nawet jeśli Studnia Wstąpienia istnieje, nikt nie wie, gdzie jej szukać i jakimi mocami ona obdarza. Być może zabicie Ostatniego Imperatora nie było wcale najtrudniejsze i prawdziwym wyzwaniem okaże się przetrwanie po jego upadku.
Premiera: 12.08.2015
"Reputacja" Andrzej Pilipiuk

Doktor Skórzewski na sentymentalnej wyprawie do Bergen, która nieoczekiwanie zmienia się w najtrudniejszą walkę w życiu. Robert Storm na tropie cyrku zagubionego w zawierusze kampanii wrześniowej i cygańskiego kościółka, który zawsze nakarmi głodnych. Ponadto stare ikony, przerażający mieszkaniec szklanej kuli i szachownica z dawnych wieków, której tajemnica doprowadzi do nieoczekiwanego spotkania. Taki zbiorek to prawdziwie łakomy kąsek dla badaczy niesamowitości. Kto tego jeszcze nie próbował, może zacząć już teraz.
Premiera: 12.08.2015


"Otchłań" Robert J. Szmidt

Wrocław 20 lat po wojnie nuklearnej. Z niemal siedmiuset tysięcy wrocławian przetrwała ledwie garstka. Żyją oni w ciągnących się pod miastem kanałach, tworząc niewielkie zamknięte społeczności, zwane enklawami. Mimo upływu lat, powierzchnia wciąż nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Dostępne zasoby ulegają wyczerpaniu i w enklawach zaczyna brakować najbardziej podstawowych rzeczy. Zdesperowani mieszkańcy enklaw coraz częściej przekraczają tabu i uciekają się do kanibalizmu. W takim świecie przyszło żyć Nauczycielowi, ostatniemu z Pamiętających – jak nazywa się ludzi żyjących przed wojną. Chcąc chronić swego niepełnosprawnego syna próbuje dotrzeć do podziemi Fallusa (to ruiny dawnego wieżowca Sky Tower), gdzie mieści się ponoć najbardziej stabilna enklawa. Droga nie będzie jednak prosta i łatwa a Nauczyciel trafi do miejsc, których istnienia nie podejrzewał w najgorszych koszmarach.
Premiera: 26.08.2015
"Co nas nie zabije" David Lagercrantz

"Co nas nie zabije" – kontynuacja trylogii "Millennium" Stiega Larssona napisana przez Davida Lagercrantza. 

Mikael Blomkvist przechodzi kryzys i rozważa porzucenie zawodu dziennikarza śledczego. Lisbeth Salander podejmuje duże ryzyko i bierze udział w zorganizowanym ataku hakerów. Ich drogi krzyżują się, kiedy profesor Balder, ekspert w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, prosi Mikaela o pomoc. Profesor posiada szokujące informacje na temat działalności amerykańskich służb specjalnych. Mikael bez wahania leci do Doliny Krzemowej zbierać materiały do sensacyjnego tekstu, który nie tylko może uratować jego karierę, ale też wpłynąć na losy całego świata.
Premiera: 27.08.2015
FILM"Mały Książę" reż. Mark Osborne

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
Premiera: 07.08.2015
"Amy" reż. Asif Kapadia

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Historia dziewczyny obdarzonej fenomenalnym talentem, która w bardzo krótkim czasie stała się światową gwiazdą. Film zrealizowany z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazujący jej zawrotną karierę, presję globalnego sukcesu, potrzebę ryzykownego życia i trudne związki z mężczyznami. 
Premiera: 07.08.2015
"Fantastyczna czwórka" reż. Josh Trank

Fantastyczni superbohaterowie, jakimi ich jeszcze nie oglądano: w nowym wydaniu, nowej konwencji i w nowej obsadzie aktorskiej. Historia czworga outsiderów, którzy przenoszą się to alternatywnego i pełnego niebezpieczeństw świata, gdzie ulegają zdumiewającej przemianie i nabierają niezwykłych mocy. Po powrocie muszą się nauczyć wykorzystać swoje nowe umiejętności i ocalić Ziemię przed potężnym wrogiem, który niegdyś był ich przyjacielem.
Premiera: 14.08.2015
"Hitman. Agent 47" reż. Aleksander Bach

Bohater bijącej rekordy popularności serii gier komputerowych "Hitman", powraca w nowym wydaniu. Tytułowego agenta 47 zaprojektowano genetycznie, by był najbardziej skutecznym zabójcą w historii. Jest znany tylko z ostatnich dwóch cyfr kodu, który wytatuowano mu na karku. Obdarzony niezwykłą siłą, szybkością i inteligencją jest niepokonaną maszyną do zabijania. Musi stawić czoło ogromnej korporacji, która planuje odkryć jego przeszłość i stworzyć armię super zabójców. Łączy siły z młodą kobietą, która może mu pomóc i razem wypowiadają wojnę śmiertelnemu wrogowi.
Premiera: 28.08.2015

MUZYKA"Born to play Guitar" Buddy Guy

Legenda bluesa, zdobywca wielu prestiżowych nagród, ikona – tak w kilku słowach można opisać Buddy Guy'a. 
Płyta „Born To Play Guitar” została wyprodukowana przez zdobywcę nagrody Grammy, producenta i tekściarza, a także wieloletniego współpracownika Guy'a – Toma Hambridge'a. Album zawiera 14 wyjątkowych kompozycji. Wśród nich znalazły się duety z takimi gwiazdami jak Van Morrison (piosenka dedykowana B. B. Kingowi), Joss Stone, Kim Wilson i Gibbson. 
Premiera: 07.08.2015
"Euphoria Mourning" Chris Cornell

Gdy Chris Cornel wydawał swoją pierwszą solową płytę w 1999 r. po namowie ze strony wytwórni zmienił autorski tytuł „Euphoria Mourning” na „Euphoria Morning”. Teraz, po 16 latach Universal Music Group podjęło się naprawienia tego błędu i wydaje zremasterowany album Chrisa Cornella pod pierwotnym tytułem w wersjach CD, digital i na 180 gramowym winylu. „Euphoria Mourning” to owoc współpracy z takimi artytami jak Alain Johannes i Natasha Shneider z zespołu Eleven, którzy pojawili się gościnnie na albumie oraz współtworzyli i współprodukowali pięć piosenek. 

Premiera: 14.08.2015

"Bad Magic" Motörhead

Motörhead przypieczętuje 40-lat swojej działalności na miarę oczekiwań fanów i wszystkich zainteresowanych.
Od strony stricte technicznej "Bad Magic" jest firmowany przez Camerona Webba, producenta z którym zespół współpracuje od wielu lat. Poza tym, od A do Zet jest wspólnym dziełem Lemmy'ego oraz Phila Campbella i Mikkey'a Dee. Panowie twierdzą z ukontentowaniem, że najnowsze wydawnictwo jest najlepszym dziełem Motörhead od dwudziestu lat. Znana jest już tracklista nowego LP. Wśród premierowych utworów, jest cover Rolling Stones!
Premiera: 28.08.2015


A wy na jakie premiery czekacie w tym miesiącu? 

6 komentarzy:

 1. Bardzo interesuje mnie "Zbrodnia w szkarłacie" i "450 stron" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Amy" widziałam jakiś czas temu, polecam nie tylko fanom, porządny dokument. A wybieram się na Fantastyczną czwórkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odliczam dni do "Ekspozycji" Mroza i "450 stron" Gryciuk. <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekspozycja, 450 stron, Spełnienia marzeń, Cudze jabłka, After 4, Burza w środku lata, Millenium 4. Na te czekamy w sierpniu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej czekam na ,,450 stron" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na książki z Wydawnictwa Filia i czwarta Strona :), a "Małego księcia" z przyjemnością obejrzę.

  OdpowiedzUsuń