29.07.2015

Idealne na prezent - "Tuwim cafe na każdą okazję"

"O słowa, pędem serca gnane! Słowa, krążące w twórczym transie!  
Z chaosu mroków, z wichru planet, grzmi po raz wtóry groźne: "Stań się!"

Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie całkiem sporo produktów około literackich. Tym razem postanowili zainwestować w poezję i to nie byle jaką! "Tuwim cafe" to zbiór pocztówek, które możemy przeglądać sami lub wyrywać i dzielić się z najbliższymi. 

Juliana Tuwima pewnie nie trzeba Wam przedstawiać. Był on niezwykle utalentowanym pisarzem, twórcą kabaretu "Pod Picadorem" oraz członkiem grupy "Skamander". Nie jestem miłośniczką poezji, ale jest kilku twórców, których cenię i lubię. W tym małym gronie honorowe miejsce zajmuje właśnie Pan Tuwim. 

Moja miłość do twórczości Tuwima miała swój początek w muzyce. Znacie może zespoły Akurat i Buldog? To właśnie jego teksty wyśpiewuje Tomasz Kłaptocz i piosenkach "Do prostego człowieka", "Do generałów" czy "Chrystus miasta". W tym zbiorze znajdziemy jednak całkiem inne wiersze. 

"Tuwim Cafe na każdą okazję" to jedna z dwóch tego typu książeczek. W środku znajdziemy fragmenty wielu bardzo różnorodnych wierszy, Trochę radosnych, smutnych, o miłość, tęsknocie, pisaniu... Z resztą tytuł mówi sam za siebie. Każda pocztówka okraszona jest czarno-biało-różowym motywem i miejscem na imię osoby, które tę konkretną stronę chcemy podarować. 

Jest to malutka, ale i bardzo śliczna książeczka. Idealnie sprawdzi się jako prezent dla bliskiej osoby. Oprócz wydania "na każdą okazję" na stronie wydawnictwa możemy znaleźć drugą wersję - "na każdą pogodę". Taki zestaw na pewno przypadłby do gustu każdemu miłośnikowi poezji

Tytuł: "Tuwim Cafe na każdą okazję"
Autor: Julian Tuwim
Ilustracje: Marcin Wicha
Data wydania: 1 sierpnia 2015
Ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Egmont

2 komentarze:

 1. O, super. Szkoda, że nie zamieściłaś zdjęcia jak te pocztówki wyglądają. Bardzo nas tym zaintrygowałaś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zdjęcie jednej z nich zapraszam na Instagrama :)
   https://instagram.com/p/5urvJ0mKqs/?taken-by=mishaczyta

   Usuń