22.09.2014

Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny - Czesław Śpiewa


Na pewno kojarzycie tego uroczego i zdolnego pana. Nie jest on jednak tylko jurorem w talent szoł. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa i utalentowany muzyk - Czesław Mozil.

Urodził się w Zabrzu, jednak większość życia spędził w Danii. Ojciec jest Ukraińcem, matka Polką. Po powrocie z emigracji osiadł w Krakowie. Obywatel świata, który wiecznie żyje na walizkach. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Królewskiej. Nie rozstaje się z akordeonem. W Polsce po raz pierwszy zaprezentował się wraz z zespołem Hey na płycie MTV Unplugged.

W 2008 roku nastąpił "Debiut". Dosłownie i w przenośni, bo tak własnie zatytułowana jest pierwsza płyta formacji Czesław Śpiewa, a utwór "Maszynka do świerkania" rozbrzmiewał we wszystkich stacjach radiowych.


Wraz z zespołem Czesław tworzy muzykę... oryginalną. Konia z rzędem temu, kto znajdzie lepsze określenie. Albo się kocha, albo nienawidzi. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy i czekam na kolejną płytę, która dorówna "Debiutowi" i "Popowi". :)

Czesław Śpiewa - Maszynka do świerkania

Czesław Śpiewa - W sam raz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz