20.06.2014

Literackie Mistrzostwa Świata - Penguin Cup

Teraz coś dla tych, co mundial oglądają z wielkim zapałem, dla tych, którzy uciekają od tego jak najdalej w świat literatury oraz dla tych, którzy łączą przyjemne z przyjemnym robiąc na raz jedno i drugie. Wydawnictwo Penguin postanowiło stworzyć wspaniałą zabawę. Wybrali 16 krajów, a z najsłynniejszych pisarzy danego pochodzenia utworzyli drużynę. I tak w reprezentacji USA znalazła się Fitzgerald i Hemingway, a Rosyjskiej - Tołstoy i Nabokov.


O to przedstawiciele każdej reprezentacji:
Dokładne informacje na ten temat znajdziecie na stornie http://www.penguin.co.uk/authors/penguin-cup/ lub na Twitterze pod hasztagiem #PenguinCupNews. Sami pisarze, oczywiście ci ciągle żyjący, biorą bardzo aktywny udział w tej akcji. Paulo Coehlo, Teju Cole czy Nick Hornby głośno mówią, że są dumni, ze znalezienia się w reprezentacjach.

Wchodząc na podaną stronę łatwo zauważyć, że nie ma polskiego składu. W sumie nic dziwnego skoro już drugi raz nie bierzemy udziału w tradycyjnym mundialu. Składam Wam teraz propozycję nie do odrzucenia, którą już wcześniej złożył portal LubimyCzytac.pl - stwórzmy polską jedenastkę! Kogo widzielibyście na bramce, kogo w ataku, a kto najlepiej sprawdziłby się jako obrońca? Czekam na Wasze propozycje :)

3 komentarze:

 1. Nawet nie wiedziałam, że Penguin zrobił takie coś :D w sumie to fajny pomysł :D w polskiej reprezentacji na pewno nie może zabraknąć ś.p. Joanny Chmielewskiej, której książki namiętnie kolekcjonuje :D uwielbiam jeszcze twórczość Katarzyny Miszczuk i jej też nie może zabraknąć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kobiet dodałabym jeszcze Kossakowską, a z facetów (w końcu to męski sport i nie może ich zabraknąć) Sapkowskiego i Piekarę ;)

   Usuń
 2. Ja do wymienionych dorzuciłbym z już niestety nieżyjących m.in. Teresę Torańską, Stanisława Lema, Janusza Zajdla i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Nie zapomniałbym oczywiście o młodych, Byłby to biecujący duet pisarzy kryminałów: Katarzyna Bonda i Marcin Wroński.

  OdpowiedzUsuń