22.12.2014

Poniedziałkowy Przegląd Muzyczny - wersja świąteczna.Czas na specjalne bożonarodzeniowe wydanie. Jednak jeśli liczycie, że znajdziecie tutaj piosenki pokroju "Last Christmas", którymi zamęczają nas stacje radiowe od kilku tygodni, to niestety muszę Was rozczarować. Będzie to mój bardzo subiektywny i mam wrażenie dość specyficzny Top10 piosenek z motywem zbliżających się świąt. 3... 2.... 1.... LECIMY!


Miejsce 10: Nightwish - Storytime

Może i to nie jest świąteczna piosenka, ale ma w sobie jakiś bajkowy klimat. Dodatkowo jest to zespół, o którym zawsze sobie przypominam zimą, choć sama nie wiem dlaczego :)
Teledysk do "Storytime" jest także zwiastunem filmu "Imaginaerum", który niestety nie doczekał się polskiej premiery. Polecam jednak poszukać go w internecie. Nie wiem, czy to przypadkiem nie jest wynik mojego zamiłowania do tej fińskiej grupy, ale mi się bardzo podobał. 


Miejsce 9: Iron Maiden - Another rock and roll Christmas

"Another rock and roll Christmas! Another Christmas rock and roll!" Niech Was nie zwiedzie mocniejsze brzmienie. Iron Maiden tą piosenką od lat wprowadza w moim domu świąteczną atmosferę.


Miejsce 8: AC/DC - Mistress for Christmas

Panienka na święta też się może przydać. I co z tego, że tekst jest dość... specyficzny jak na ten okres w roku. Wiecie jak mi się dobrze przy tym dobrze gotuje? ;)


Miejsce 7: Alice Cooper - Santa Claus is Coming to Town

Rockowa wersja dobrze wszystkim znanej piosenki powstałej w latach 30. Tekst zawsze wydawał mi się trochę dziwny. Święty wyszedł tutaj trochę na takiego małego podglądacza. 


Miejsce 6: U2 - Christmas (Baby, please come home)

Czas na trochę spokojniejsze kawałki. Piosenka piękna, trochę smutna i bardzo w stylu U2. Dlaczego nigdy nie słyszałam tego w radiu przed świętami? 


Miejsce 5: Shakin' Stevens - Mery Christmas Everyone

Dobra, tutaj się trochę sprzedałam. Ale to w końcu Shakin' Stevens, który swoimi pozytywnymi piosenkami od razu wywołuje uśmiech na twarzy. Aż chce się tańczyć i nawet odkurzanie staje się przyjemniejsze. Tak dla ścisłości, odkurzanie to czynność, której nienawidzę, dlatego robię to najrzadziej jak się tylko da. 


Miejsce 4: Billy Idol - Jingle Bell Rock

Nie wiem, o co chodzi z tą piosenką. Momentami jest nawet trochę denerwująca. Jednak gdy choć raz ją usłyszę, nie mogę jej wyrzucić z głowy i nucę cały dzień. Billy, jak ty to robisz? 


Miejsce 3: The Muppets - Ringing of the Bells

Finałową trojkę otwierają wszystkim dobrze znane stworki - Muppety. Beaker, Zwierzak i Szwedzki kucharz są tutaj po prostu.... sobą. Kwintesencja muppetowego humoru. 


Miejsce 2: John Lennon - Happy Xmas (War is over)

Jestem zakochana w Beatelsach i w Johnie Lennonie od wielu lat, więc oczywiście tej piosenki nie mogło tutaj zabraknąć. Zaśpiewana została w duecie z Yoko Ono, ukochaną tego hippisowskiego wokalisty. Piękna, nawołująca do pokoju i pełna nadziei. Idealna na ten świąteczny czas. 


Miejsce 1: Nightmare Before Christmas - What's this?

"What's this?" First place! "Nightmare before Christmas" to bajka, którą muszę w okresie listopadowo-grudniowym obejrzeć choć raz. Typowy dla Tima Burtona fantastyczny klimat, tajemniczy, mroczny trochę jak z horroru. No i Jack Skeleton, którego po prostu kocham, choć przypomina trochę szkielet Slendera. Chyba jednak jest ze mnie ciągle coś z dziecka.


Mam nadzieję, że spodobało Wam się to zestawienie. Jakie są Wasze ulubione świąteczne piosenki? Czeko słuchacie w trakcie porządków? ;)

5 komentarzy:

 1. O większość znam, własnie sie nimi rozkoszuję:D

  OdpowiedzUsuń
 2. am tak samo jak Ty z "Miasteczkiem Halloween", uwielbiam po prostu tą bajkę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie, pasuje do świątecznego nastroju :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszyscy świątecznie, a ja nic w swoim Przeglądzie :D
  Ale przynajmniej zabrałaś się za to oryginalniej, niż tylko wymieniając hity z radia, słucha się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń