16.12.2014

Social Media Book TAG


Dawna nie było tutaj żadnego książkowego TAGu, więc postanowiłam to zmienić. Podkradając, ale całkowicie za przyzwoleniem [!], TAG z bloga by-the-way-bloog.blogspot.com, postanowiłam zrobić moje
małe social mediowe zestawienie.

A o co chodzi? To bardzo proste. Jako że żyjemy w czasach zdominowanych przez różnego rodzaju portale społecznościowe, naszym zadaniem jest dopasować do każdego z nich książkę. Czas zaczynać :)


Twitter - Twoja ulubiona krótka książka.

"Krótka" to pojęcia dość względne. Tutaj postanowiłam postawić na "I nie było już nikogo" Agathy Christie. Jest to pierwszy kryminał tej autorki, który miałam przyjemność przeczytać. Choć bardziej pasowałoby tutaj sformułowanie "pochłonąć". A pochłonęłam tą lekturę w dosłownie jeden wieczór.

Facebook - Książka, którą każdy przeczytał, więc ty także musiałaś.

Chyba był to Harry Potter. Każdy się nim zachwycał w podstawówce. Ochy, achy i tak dalej. Na początku gimnazjum stwierdziłam: "Czas sprawdzić, co w tym takiego jest.". Całą sagę przeczytałam w dwa miesiące. To była zdecydowanie dobra decyzja. Tumbrl - Przeczytałeś, zanim to było modne. 

To jest trudne. Yyyy.... No nie, tutaj się poddaję. To co czytam, albo nie jest modne, albo już przestało takie po prostu być, albo jest takie cały czas. Ot, taka sytuacja. 

MySpace - Nawet nie pamiętasz, czy ta książka Ci się podobała.

O MySpace nikt nie pamięta, tak jak ja nie jestem w stanie teraz powiedzieć cokolwiek na temat sagi "Miecz Prawdy" Terry'ego Goodkinda. Na pewno nie miałam do niej odczuć negatywnych. Ehhh.... Muszę przeczytać jeszcze raz. Instagram - Książka tak ładna, że musiałaś jej zrobić zdjęcie. 

O, to ciekawe. Jako osoba uzależniona od instagrama, bardzo często wrzucam zdjęcia okładek książek, które właśnie czytam. Nie pytajcie czemu, ja w sumie też nie widzę w tym sensu. Ostatnio pojawił się tam Marek Piekarczyk i jego "Zwierzenia kontestatora". Youtube - Książkę, której ekranizację chciałabyś zobaczyć. 

"Siewca wiatru"... albo nie! "Kłamca"! A może "Achaja". Polska fantastyka jest tak wspaniała, że nie jeden film można by na jej podstawie nakręcić. I to taki film, który bym zdecydowanie obejrzała. 
Lubimy Czytać - Książka, którą poleciłabyś każdemu. 

Zdecydowanie są to książki Christie. "Morderstwo w Orient Expressie" jest świetne. "A.B.C." także. To są książki, które zainteresują prawie każdego. Autorka wodzi nas za nos i zaskakuje na każdym kroku. 


Ufff.... I koniec. Nie był to tak łatwy TAG jakby się mogło wydawać. Zachęcam Was do zrobienia podobnego lub podania swoich pozycji w komentarzach. Jestem bardzo ciekawa, czym dla Was jest Youtube albo Facebook. ;)

7 komentarzy:

 1. Ja dopiero poznaję Instagram. Nie dziwię się, że potrafi uzależnić.

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja bym chciała zobaczyć na dużym ekranie książkę Allena "Czysta anarchia". Półtoragodzinny film w postaci zbioru nowel filmowych mógłby byc ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No ciekawe zestawienie ;) ja przyznaję, że korzystam ledwo z Fb i tyle...

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę fankę Agaty Christie, uwielbiam jej kryminały, szczególnie wymienione na początku "I nie było już nikogo" :D Niestety ja jako pierwszą przeczytałam "12 prac Herkulesa", które był dobre, ale nie zachwycające. ;)

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super tag :) może takimi tagami , które łączą technologie i książki łatwiej będzie zachęcić do czytania tych, którzy więcej czasu spędzają w internecie ! :D nie obrazisz się jak podkradnę ? :)

  OdpowiedzUsuń